Březen 2013

Do not eat

30. března 2013 v 21:27 | Haru |  Anime

Anime video

29. března 2013 v 22:24 | Haru |  Zábava
Ohayo :) Tak video je hotové, je tak trošku rozdělené na kousky podle žánrů, možná si toho ani nevšimnete :D Tak jak se líbí? :)

Info :)

28. března 2013 v 19:22 | Haru |  kecy

Ohayo :) Jak se máte? Asi dobře, jelikož máte prázdniny, no já mám i tak praxi, takže jsem docela unavená, navíc zítra i v sobotu mám trénink, pak objíždíme příbuzné a v úterý jedu znovu do Prahy, tentokrát odhalit taje letiště :D Přijde mi, že mám nějak málo času :D Ale i tak se chystám napsat další díl povídky a určitě přidám i nějaký ten obrázek, momentálně kreslím anime kluka O:) Teď jdu dělat anime video, možná ho ještě dnes přidám :)
Sayonara Haru

Dry brush - tělo

27. března 2013 v 20:38 | Haru |  Moje kresby
Ohayo :) Tak jsem z praxe docela unavená, ale včera jsem skončila brzy, a tak jsem stihla ještě vyplodit toto, je to tělo kreslené černou temperou technikou dry brush na formátu A3 :)

Poslušná pekelnice 11

25. března 2013 v 18:11 | Haru |  Poslušná pekelnice
11. díl = Proč

Snad se bude líbit :)

"Dobré ráno," pozdravila je s radostí Megumi. "Dobré," odvětil Kaoru a přitom se díval na Dai, ta nic neřekla. "Napadlo mě, že bychom si dnes mohli zase kousek přečíst," žádostivě pohlédla na Kaoru. "Já nevím," šeptl potichu, sotva ho bylo slyšet. "Ne," řekla rázně Dai, "nemáme čas." Když se Megumi vzpamatovala, vyhrkla: "A co zítra?" "Taky nemáme čas," přísně odpověděla. Megumi se smutně podívala na Kaoru, ale ten nic neřekl, a tak nakonec sklesle odešla.

"Nemusela si na ni být tak zlá," šeptl Kaoru a šel do školy. Dai ho doběhla. "Jen nechci, aby se mezi nás pletla!" Kaoru stále mlčel. "Nebo ty s ní chceš kamarádit? Chčeš být radši s ní než se mnou?" Kaoru v tichosti odešel do šatny, a poté do třídy, ani na Dai nepočkal.

Dai byla rozčilená a také trochu zklamaná. Její úkol se čím dál víc komplikoval. Myslela si, že bude lehké s Kaoru manipulovat a že ji nakonec vklouzne do pasti sám, jenže teď se cítila ohrožená. Nemohla dovolit, aby ji Megumi vyřadila ze hry. Musela si to všechno promyslet.

Když přišla do třídy, chovala se chladně a odtažitě, skoro jakoby Kaoru vůbec neznala. Naopak on se na ni díval s lítostí v očích. "Dai," šeptl. Ta si podepřela hlavu a dívala se na druhou stranu. "Promiň," vzdychl, "chci být s tebou, jen bych měl rád i další kamarády." Dai chvilku nic neříkala, a pak zamumlala: "Pochybuji, že chce být jen tvoje kamarádka." Kaoru se mírně pousmál, což Dai nepochopila. "Ale jak chceš," dodala. To Kaoru zaskočilo. Nečekal, že by s tím Dai přestala, moc ho to potěšilo. "Opravdu?" "Ano," řekla klidně, "jestli chceš, spřátel se s ní." "Opravdu," zeptal se pro jistotu ještě jednou. "Ano," usmála se Dai. "Děkuju," mírně se začervenal, "a půjdeme si tedy dnes číst?" "Běž s ní sám," vyhrkla Dai, "já si stejně musím něco zařídit." Kaoru si nebyl jistý, jestli by bylo správné jít bez Dai, ale ona doopravdy vypadala, že ji to nevadí, proto nakonec souhlasil.

Byl čas oběda a všichni se odebrali do jídelny. I Dai a Kaoru už seděli u svého stolu a pomalu se pouštěli do jídla, když k nim přiběhla Megumi. Snažila se usmívat, ale i tak její oči prozrazovali, že má spíše strach, než radost. "Ahoj," řekla tišším hlasem. "Ahoj," vyhrkla ihned Dai, což všechny zaskočilo, "Sedneš si k nám?" mile se usmála. Megumi chvilku trvalo, než si uvědomila, co se to vlastně stalo, ale potom si už s opravdovým úsměvem přisedla ke stolu. "Bála jsem se, že se budete zlobit," šeptla, "nechci vás obtěžovat." "To je dobré," řekla Dai a pustila se do jídla, "Já čas nemám, ale Kaoru si s tebou půjde číst." "Opravdu," vykřikla Megumi, "to jsem moc ráda." Kaoru se až divil, jak přátelsky spolu dívky mluví, i když se uvnitř sebe pořád bál, že je to jen zlověstné ticho před bouří.

Po obědě ještě šli doprovodit Dai do šatny. Kaoru vypadal trošku smutně, že s nimi nezůstane, ale na druhou stranu byl moc rád, že se mu rozhodla věřit. "Uvidíme se ráno," šeptl. "Dobře," přikývla Dai, "tak se dobře bavte." otočila se a odešla. "Ahoj," zamávala na ni ještě Megumi, ale té si Dai už moc nevšímala.

"Trochu jsem se jí bála, ale myslím, že není zlá," usmála se Megumi a oba se vydali do knihovny. "Je hodná, jen…" mírně se usmíval. "Jak dlouho spolu chodíte?" vyzvídala. "Chvilku," odvětil a Megumi se ptala dál: "A proč jste se nepolíbili na rozloučenou?" Kaoru otázka zaskočila, bylo to na něm vidět, znervózněl a začal se mírně červenat. "Ty jsi ji ještě nepolíbil," vyhrkla, "a políbil si už někdy nějakou dívku?" Kaoru zrudnul jak rajče. "A Dai to ví," zasypávala ho otázkami.

"Dobré ráno," přivítala ho Dai, která ráno už čekala na křižovatce. "Dobré," usmál se na ni Kaoru. "Tak jaké to bylo?" "No," začervenal se, "pořád se mě na něco ptala." "Jako na co," vyzvídala Dai. "Tak různě a taky na nás." "Na nás?" vrhla na něj nechápavý pohled. "Ano," odpověděl Kaoru. "Na co přesně?" "No," červenal čím dál víc, "na pár věcí." "Kaoru," vykřikla Dai s nedočkavým výrazem. "Ptala se, proč…" sklopil oči k zemi a rychle vychrlil, "jsem tě ještě nepolíbil." Nastalo hrobové ticho. Nakonec ho Dai přerušila: "Proč?" "Co," optal se zaskočený Kaoru. "Proč jsi mě ještě nepolíbil?" Kaoru se rozbušilo srdce, dalo mu tolik práce, aby to včera nemusel vysvětlovat Megumi, a teď to chce vědět ona. Jak jí to má vysvětlit? Z ničeho nic se k němu Dai přitiskla. "Dai?" podíval se na ni a ona sladce řekla: "Polib mě."

Haru je z5

24. března 2013 v 14:06 | Haru |  kecy

Ohayo :) Tak jak jste se měli? No, pochybuji, že by někdo četl můj sáhodlouhý přběh, co jsem dělala, tak to shrnu :D V úterý jsem musela zařizovat některé věci kvůli soutěži, ve středu jsme jeli se školou do Prahy, Národní banka byla nezáživná, Neviditelná výstava velice zajímavá, rozchod krátký a divadlo Dům u čtyř letor výborné. V pátek jsme už vyrazili na "dovču", teď jsem se vrátila s rozhodnutím, že chci jednou do baráku saunu i výřivku :D Vařili výborně, takže jsem se přecpávala až mi bylo špatně :D Tento týden mám praxi, takže pořád platí upozornění, že pravděpodobně nebudu navštěvovat SB, gomene. Teď jdu umřít :D
Sayonara Haru

Ženské tělo

21. března 2013 v 19:35 | Haru |  Moje kresby
Ohayo, dnes přidávám kresbu těla, tužkou :)

Žena s vějířem

19. března 2013 v 20:00 | Haru |  Moje kresby
Ohayo, dnes přidávám trovbu fixy :) Jak se líbí?

Důležité

18. března 2013 v 20:37 | Haru |  kecy

Ohayo :) Jak se máte? Já teď nebudu mít moc času, proto upozorňuji, že v blízkých dnech nebudu chodit k SB, jednak proto, že jedu ze školou do Prahy, a pak s přítelem na "dovolenou" a také proto, že nám tu teď zlobí internet :/ Každopádně články budu přidávat :)
Zatím Sayonara
Haru

Hurt

18. března 2013 v 18:28 | Haru |  Anime

Žena

17. března 2013 v 20:06 | Haru |  Moje kresby
Kresleno černým fixem :)

Postavy - Chobits

17. března 2013 v 11:33 | Haru
Chii
Je to rozkošný persocon, který má však tajemnou minulost. Hideki ji najde, ale bohužel bez softwaru, proto ji sám začíná učit mluvit a jiné věci do života.

Hideki Motosuwa
Hodně lidí mu říká, že je šťastný člověk. Hideki velmi snadno nalezne brigádu, a také získá zadarmo persocona Chii, který stojí tisíce dolarů, je však hodně chudý a né moc úspěšný ve škole.

Shinbo Hiromu
Je to soused Hidekiho, a také jeho dobrý přítel, pomáhá mu s různými věcmi, jako kde se umýt nebo jak nabíjet Chii.

Sumomo
Je to mobilní persocon Shinba, ten ji občas půjčí Hidekimu nebo Chii, aby jim vypomohla.

Kokubunji Minoru
Je velmi chytrý, sám si dokáže vyrobit persocony, občas pomáhá Hidekimu.

Yuzuki
Je to Minorův persocon, ji jediné si Minoru váží.

Hibiya Chitose
Je to domácí v domě, kde Hideki bydlí, občas mu s Chii vypomáhá.

Omura Yumi
Yumi omylem polije Hidekiho, a díky tomu vlastně Hideki nalezne práci. Zdá se, že o něj Yumi jeví zájem.

Hiroyasu Ueda
Vlastní pekařství, kde začne pracovat Chii. Je to první člověk, který se oženil s persoconem - Yumi. Bohužel její systém zastaral a ona začala zapomínat, nakonec si pamatovala jen chůzi, i přes to instinktivně odstrčila Hiroyasu při procházce, jeho zachránila, ale ji samotnou přejel nákladní vůz.

Freya
Je to zlé dvojče Chii. Vyrobil je jeden muž, který se svou ženou nemohl mít děti, ale mco si přáli dceru.

Pohled geishy

16. března 2013 v 18:34 | Haru |  Moje kresby
Jeden pohled a vše ostatní zmizí.
Kresleno pastelkami.

Poslušná pekelnice 10

16. března 2013 v 0:23 | Haru |  Poslušná pekelnice
10. díl = Řekni jí

Tak po delší době přidávám další dílek, snad se bude líbit, hezké čtení :)

Noc odešla a na oblohu se začalo drát slunce, ohřálo zemi a svými paprsky pomaličku probouzelo město. Začínal úžasný den, ale i tak Dai vstávala s hroznou náladou. "Megumi. Megumi," opakovala rozčileně, "Já bych ji…" zastavila se, "Možná bychom ji mohli odklidit." Jen co to dořekla, vzpomněla si na otcova slova: "Zabiješ jen jeho. Nepřeji si, aby došlo k vedlejším obětem." Dai si vzdychla, vzala si věci a vyrazila do školy. Na křižovatce už na ni čekal Kaoru. Ihned si všiml, že Dai není ve své kůži, a také věděl proč.

"Dnes ti to sluší," řekl potichu a velmi stydlivě. "Děkuju," odsekla Dai nepříjemným tónem. "Stalo se něco?" ptal se opatrně Kaoru. Dai chvilku mlčela, potom párkrát znechuceně zabručela a nakonec vykřikla: "Jo!" Kaoru nevěděl, co říct, a tak jen smutně sklopil hlavu. Najednou si všiml, že mu Dai pomalu utíká. Možná si to ani neuvědomovala, ale s každým krokem šla rychleji a rychleji, nakonec vedle ní Kaoru skoro běžel. "A co se stalo?" udýchaně vyhrkl. Dai se na něj párkrát zlověstně podívala a potom ironicky šeptla: "Já nevím, zeptej se Megumi." Kaoru ji moc nechápal. "S Megumi si rozumíš, ne," pokračovala, "Megumi sem, Megumi tam." "Dai," Kaoru mírně zvýšil hlas, "Teď tu není Megumi," jemně se na ni podíval, "teď tu je jen Dai," odhodlal se a chytl Dai za ruku.

Dai se pomaličku začala uklidňovat. Přeci jen Kaoru se ji začínal otevírat a to pro ni byla převelice dobrá zpráva. Pořád se ale bála, že pro ni Megumi bude překážkou. Musí se ji nějak zbavit. Možná, že ji nemůže zabít, ale mohla by ji nějak donutit, aby odešla, aby je nechala být.

"Už je to dobré?" optal se Kaoru a mírně ji stiskl dlaň. "Ano," šeptla Dai a znovu se dali do chůze. S prvním krokem ji ale Kaoru pustil. Nejdříve z toho byla Dai zklamaná, ale potom v tom uviděla dobrou příležitost. Sama se k němu přiblížila, pomalu k němu dala svou ruku a nakonec ho jemně chytnula. Kaoru nic neřekl, ale mírně zčervenal. "Nechci, aby se mezi nás pletla," spustila sladkým hláskem Dai. Kaoru to trochu zarazilo. "Řekni jí, ať nás nechá být," medově se na něj podívala. Kaoru by pro ni udělal cokoli, zdálo se, že ji má rád čím dál víc, ale na druhou stranu si neuměl představit, že by něco takového Megumi řekl. S ostatními nikdy moc nemluvil, styděl se i tak, natož aby ji ještě řekl něco tak ošklivého. Taky by byl rád s Dai sám, ale nechtěl Megumi ublížit. Vypadala jako milá a hodná dívka.

"Proč ji nemáš ráda?" Dai se zarazila. Čekala, že bude souhlasit, tak proč se tak hloupě ptá. "Ty ji zřejmě máš rád," hrubě odsekla. "Dai," vzdychl, "Já jen…" "Co?" "Nechci ji ublížit," lítostivě se na ni podíval. "To ti na ni tolik záleží," pohrdavě hodila hlavou na stranu a pustila ho. To Kaoru doopravdy zasáhlo.

Zbytek cesty už spolu nepromluvili a co bylo horší, obavy Dai se vyplnily. Jen co došli ke škole, uviděla ty její zlaté vlasy vějící ve větru. Čekala tam na ně s milým úsměvem a radostí v očích, div Kaoru neskočila kolem krku, jen co ho uviděla. A v tu chvíli Dai pochopila, že tuhle překážku bude muset odstranit sama a hodně rychle.

Pro všechny

15. března 2013 v 10:38 | Haru |  kecy

Ohayo, tady je diplomek pro mé SB-čka (i ty, co sem rádi chodí) a důvod? Skoro každý si pořád stěžuje, že má nízkou návštěvnost, že má málo komentářů, s Sayuri jsme se bavili o tom, jak jsou hrozné ty komentáře typu "Obíhám." no a po tom, co jsem na různých blogách četla stížnosti, jsem se podívala na můj blog a počet komentářů u posledních článků: 9, 14, 12, 8, 13... navíc to nejsou jen jednoslovné reakce, ale obsáhlé komentáře, proto bych vám chtěla za aktivitu dát aspoň takovýhle diplomek, abyste věděli, že si toho vážím a moc mě to těší :)

Jinak všem děkuji, že jste se zapojili do třídění SB, i když na něj neupozorňuji. Také sem po druhé dávám informaci o mém facebooku, kdo by ho chtěl, pošlete mi na antal.email@seznam.cz váš fb a já vám pošlu žádost (nerada ho zveřejňuji) :D

A nakonec je tu diplomek pro nové SB
Snad se líbí :)
Haru

Nahota

13. března 2013 v 20:22 | Haru |  Moje kresby
Ohayo a je tu kresba pastelkami, jak se líbí? :)

Třídění SB

12. března 2013 v 11:54 | Haru |  kecy

Ohayo :) Tak je tu třídění, dělám ho hlavně proto, že už mám hodně SB a některé na blog nechodí, nebo pozastavilo, proto si SB rozdělím na normální, neaktivní a pozastavené, samozřejmě si to zjistím sama a všímám si průběžně kdo tu jak komentuje, ale i tak budu ráda, když se zapíše co nejvíc SB-ček :)
1) Jméno/nick
2) Blog
3) Jsi na svém blogu aktivní?
4) Co se ti tu nejvíc líbí?
5) Všímáš si toho, že aktualizuji menu a nahoře najdeš vždy důležité aktuální věci?
6) Jak mě vnímáš jako SB?
Všem arigato :)

Lady in hat

11. března 2013 v 12:09 | Haru |  Moje kresby
Ohayo, dnes přidávám můj první pokus o Dry Brush - malování suchým štetcem, je to Lady v klobouku na A3 :)

Tajemství hlubin

10. března 2013 v 15:26 | Haru |  Anime

Voda

9. března 2013 v 18:32 | Haru |  Moje kresby
Ohayo, dnes přidávám pokus o nakreslení tekoucí vody do skleničky, jak se líbí? :)